Terapie za přítomnosti psů, kdy pes slouží jako zdroj podnětů, motivace, podpora psychomotorického vývoje a prostředek ke zjednodušení a urychlení integrace do společnosti. Canisterapii poskytujeme jak v našem centru, tak i ve spolupracujících organizacích Lentilka - Dětské rehabilitační centrum, Domov pod Kuňkou, Fond ohrožených dětí – Klokánek, Domov pro seniory U Kostelíčka, Domov pro seniory Dubina.
Léčebný postup, který využívá hudbu, hlas a rytmus k navození pozitivních změn v oblasti tělesné, duševní a emoční. Terapie pomáhá zejména při odstraňování úzkosti, strachu a neuróz a kladně působí na zdravý duševní vývoj.
Aktivita je určena rodinám s dětmi předškolního věku. Cílem je přirozenou cestou pomocí hudby rozvíjet hudební dovednosti a řečové schopnosti. Zároveň mají rodiče možnost společně sdílet a předávat si své zkušenosti s výchovou dětí.
Cílem této pravidelně se opakující aktivity je podpora zdraví, psychické a fyzické kondice a zdravého životního stylu rodiny jako prevence možných nežádoucích jevů v rodině. Tato aktivita je určená pouze rodičům.
Setkávání rodičů s dětmi s poruchou autistického spektra. Rodiče zde mají možnost se vzájemně setkávat, řešit aktuální problémy a současně se účastnit odborných přednášek. Během přednášek je pro rodiče zajištěno hlídání dětí aktivizačními pracovníky.
Tato aktivita je určena pro rodiče a děti s poruchami autistického spektra ve věku do 19 let. Reaguje na nedostatek kapacit v sociálních službách s důrazem na potřeby konkrétní cílové skupiny. Členy ve skupině spojuje zkušenost se stejným problémem. Skupina přináší členům porozumění, podporu, prostor ke sdílení, nové informace, inspiraci, zkušenosti ostatních, naději, odvahu k novému pohledu, sílu to vydržet a energii k řešení vlastních obtíží.
Integrační aktivita, která se zaměřuje na všeobecný rozvoj dětí se speciálními potřebami (PAS, DMO, MR). V klubu se děti společně s aktivizačními pracovníky věnují rozličným činnostem, které svou náplní cíleně rozvíjí dovednosti dětí hravou formou. V klubu se střídají skupinové a individuální činnosti čímž dochází k zapojení všech dětí do aktivity.
Áčko pro děti s PAS a mentálním handicapem (SMR, TMR) (každé úterý 16:00 - 17:30 hodin).
Áčko pro děti s PAS bez mentálního handicapu či s LMR (každou středu 16:00 - 17:30 hodin).
Áčko pro děti s PAS, s mentálním handicapem (SMR, TMR) (středa 1x za 14 dní od 15:45 – 17:15 hodin).
Áčko pro děti s PAS, bez mentálního handicapu či s LMR (středa 1x za 14 dní od 15:45 – 17:15 hodin).
Setkávání dětí s autismem s vrstevníky při tvorbě jednoduchých výrobků, či při hraní společenských her.
Integrační klub je určen pro děti se ZP a SP a slouží k aktivizaci a motivaci dětí, k přenosu společných zážitků a sdílení. V rámci této aktivity se budou děti spolupracovat, rozvíjet jemnou a hrubou motoriku a získávat dovednosti, které mohou uplatit při zapojení mezi své vrstevníky bez handicapu. Důležitým cílem je zprostředkování sociálních vztahů.
Integrační klub je určen pro děti se ZP a SP a slouží k aktivizaci a motivaci dětí, k přenosu společných zážitků a sdílení. V rámci této aktivity se budou děti učit kooperovat a získávat vědomosti z oblasti vědy a techniky. Důležitým cílem je zprostředkování sociálních vztahů.
Integrační klub je určen pro děti se ZP a SP a slouží k aktivizaci a motivaci dětí, k přenosu společných zážitků a sdílení. Děti se ZP často nemají možnost využívat volně dostupné aktivity určené pro děti s ohledem na jejich náročné chování a potřebu personálního zajištění. V rámci této aktivity se budou děti spolupracovat a získávat prostřednictvím her dovednosti, které následně mohou uplatnit při zapojování do vrstevnických vztahů. Důležitým cílem je zprostředkování sociálních vztahů.
Setkávání rodičů a dětí při relaxaci a tvorbě jednoduchých výrobků (např. výroba adventních a podzimních věnců, savování, ubrousková technika aj.)
Besídky – Vánoční, Mikulášská
Výlety, apod.
Naše organizace již několik let realizuje osvětové aktivity na podporu porozumění autismu. Cílem je zvýšení informovanosti o problematice autismu ve společnosti a podpora včasné diagnostiky a intervence.
V období měsíce dubna probíhají v celé ČR aktivity k celosvětovému dni autismu, kterým je 2. duben. I my se na těchto aktivitách každoročně podílíme.